Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Co je agility?

Agility je druh sportu či zábavy se psem, založený především na vzájemném vztahu majitele a jeho psa. Nepodporuje agresivitu, zvyšuje ovladatelnost pejska, jeho schopnost reagovat na povel psovoda i v nezvyklých situacích. Je vhodný pro psa jakékoliv velikosti, pohlaví a plemene. Neklade ani žádné zvláštní požadavky na psovoda, jeho věk či kondici. Na závodech agility tak můžete vidět startovat desetiletého dorostence s jezevčíkem zrovna jako zralého šedesátníka s německým ovčákem. Hledáte-li pro sebe a svého pejska možnost, jak aktivně využít společně strávený čas, zlepšit vaši vzájemnou komunikaci či odstranit nějaké psychické problémy a zlozvyky Vašeho psa, zvýšit jeho sebevědomí a sebedůvěru, pak je právě agility pro vás tou správnou volbou.

Agility je vlastně psí parkur plný různých překážek. Mezi ně patří: 1. jednoduché skokové překážky, skok daleký a proskokový kruh; 2. překážky probíhací – tunel látkový a pevný a slalom; 3. překážky s kontaktními zónami – kladina, houpačka, šikmá stěna (áčko) a stůl. Posuzuje se podle počtu chyb a času, ve kterém celý parkur pes zaběhne. Maximální čas je vždy daný s ohledem na stupeň obtížnosti daného parkuru. Výška u jednotlivý překážek se nastavuje podle tří velikostních kategorií, kam pejsek podle své kohoutkové výšky patří.

Druhy zkoušek: A1, A2, A3. K tomu, aby jste mohli postoupit do vyšší třídy potřebujete vždy 3 zkoušky s hodnocením výborně od dvou různých rozhodčích. Či-li 3 zkoušky A1 na výbornou a pak můžete postoupit do kategorie A2. Jde Vám z toho hlava kolem? Věřte mi, tohle píši jen pro Vaši hrubou představu, řád agility má spoustu pravidel, ale Vás v první chvílích (či spíše měsících) výcviku nemusí nijak děsit. Důležité je udělat první krok a zajít se podívat na kynologické cvičiště, kde se agility věnují, či se jet podívat na závody konané ve Vašem okolí.

________________________________________________________________

Agility jsme s Nikym začali teprve před rokem,ale hned od začátku nás to uchvátilo.
Nejvíce se mi líbí souhra pejska s pánečkem,nepostradatelná zábava a skvělí lidi,kteří se v tomto světě pohybují..Agility je pro mě nejen příjemný odpočinek,ale především možnost užít si se svým pejskem mnoho krásných i vtipných chvil a zážitků..

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Super

(Kristýna, 28. 3. 2009 18:37)

To je super , hlavně musí být správnej a poslušnej pejsek,že?:-)pak hurá pro výhru..Je to pěkná podívaná a peska si pěkně naučíte poslouchat..

je to prima

(mamka, 20. 3. 2009 7:52)

...a opravdu je to příjemné,když vidíte jak ti malí chlupatí kamarádi rádi závodí,jakou mají radost,když jsou pochváleni